Burgundský amarant je jednou z plodin vhodných pro pěstování listové zeleniny velice efektivní metodou "eat-all greens", kterou popisuje ve své knize Tao zeleninové zahrady Carol Deppe - mimo jiné těmito slovy:
"Až do této první sklizně eat-all greens jsem vždycky považovala značné množství práce za cenu za domácí zeleninu. Najednou jsem měla novou vizi – chtěla jsem zahradu a zahradní plodiny, které produkují ohromné množství potravy, ale přitom nevyžadují žádnou práci, anebo jen málo. Chtěla jsem jenom zasít semínka a odejít, pak se po nějaké době vrátit a sklidit. Ukazuje se, že tento bezpracný postup je možný, pokud umíte využívat eat-all greens máte jejich správné odrůdy. V obdobích, kdy není dostatek srážek, bude nutná závlaha. Ale je možné se vyhnout pletí, stejně jako většině prací obvykle spojených se sklizní a s kuchyňskou úpravou. Jednotlivé eat-all greens jsou nejenom výnosnější než běžné plodiny a způsoby pěstování, ale také jich můžete na jednom záhonku v jednom roce vypěstovat několik sklizní po sobě.
Správné odrůdy eat-all greens mohou vyprodukovat až 2,5 kg zelené hmoty na 1 m2, přičemž snadno dosažitelná a běžná je asi polovina až tři čtvrtiny tohoto množství. To znamená, že jediný malý záhonek o 10 m2 s dobrou zahradní zeminou dokáže v našem klimatu vyprodukovat až 25 kg jedlé zelené hmoty během osmi týdnů."
Zde je odkaz na podrobně zpracovanou bakalářskou práci týkající se amarantu, kde najdete i jeho výživové hodnoty, vliv na zdraví seniorů a dětí a tipy na zpracování semen i listů.