V Encyklopedii zelinářství z roku 1959 je odrůda Victoria popsána takto: "Velmi oblíbená a nejčastěji pěstovaná. V prvních letech po výsadbě vyvíjí až 1,5 kg těžké řapíky prostřední délky, sytě červené. Snadno se rozmnožuje oddělky z matečních rostlin a rychle dorůstá." Záleží sice na podmínkách pěstování reveně, ale dovolujeme si poznamenat, že hmotnosti řapíků 1,5 kg jsme u této odrůdy na naší farmě zatím nedosáhli:-)
Pěstování rebarbory (podrobněji viz záložka Návod na pěstování): Semena vysejte v březnu či dubnu a doma či ve skleníku předpěstujte sazenice. Ty vysaďte v květnu na dobře vyhnojený záhon do sponu 1 x 1 m - reveň tvoří velké rozložité listy a zabere hodně místa. Daří se jí jak na slunci tak v polostínu. Dá se pěstovat pod ovocnými stromy. První rok nesklízejte, nechejte rostliny rozrůst a zesílit. Pokud se vyvinou květní lodyhy, vylomte je. Sklízejte druhým až třetím rokem. Na jednom stanovišti vydrží reveň až 10 let.
Konzumace: Listy reveně jsou jedovaté, protože obsahují větší množství kyseliny šťavelové. Neměly by se tedy vůbec jíst. Konzumují se řapíky, jejichž obsah kyseliny šťavelové je nižší a to po tepelné úpravě vařením či pečením. Z řapíků se dělá reveňový koláč, marmeláda, ale třeba i polévka. Mají kyselou chuť. Zkuste je v kuchyni používat podobně jako kysané zelí (např. kachna s revení) nebo citron (ryba s revení).