Roketa

54,00 Kč

Nový produkt

3 gramy osiva

| ROKETA SETÁ | ERUCA SATIVA | 

Roketa patří mezi tzv. samovýsevné rostliny, které se v zahradě snadno množí samy. Je to jedna z nejsnadněji pěstovatelných listových zelenin. Svižně klíčí a rychle roste. Doslova jako plevel. Ovšem jedlý a chutný plevel. Její křehké pikantní lístky můžeme používat takřka denně ke zpestření či dochucení pokrmů.

TIP 1: Roketový záhonek zakládáme co nejblíže obydlí na snadno dostupném místě, například vedle terasy či u vstupu do domu, abychom se při každodenní sklizni čerstvých listů příliš nenaběhali.

TIP 2: Doma se nám osvědčilo pěstovat roketu způsobem, kdy z jednoho výsevu získáme dvě sklizně. V březnu vysejeme, v květnu a červnu sklízíme listy, ale decentně, aby rostliny mohly vykvést. Roketa se sama vysemení a od září do hluboké zimy opět sklízíme výživné zelené listy.

Známka 
15.04.2019

roketa

Výborná, neuvěřitelně rychle roste a nemá velké nároky, letos ale budu vysévat postupně. Měla bych dotaz, můžu založit smíšený záhon z rokety, silenky, měsíčku a polníčku?

Napsat svou recenzi!

Napsat recenzi

Roketa

Roketa

3 gramy osiva

| ROKETA SETÁ | ERUCA SATIVA | 

Roketa patří mezi tzv. samovýsevné rostliny, které se v zahradě snadno množí samy. Je to jedna z nejsnadněji pěstovatelných listových zelenin. Svižně klíčí a rychle roste. Doslova jako plevel. Ovšem jedlý a chutný plevel. Její křehké pikantní lístky můžeme používat takřka denně ke zpestření či dochucení pokrmů.

Další odrůdy

Kompletní nabídka semen

Poradna

  Jak se bránit dřepčíkům bez chemie?

  Zbavit se dřepčíků na napadených rostlinách ekologicky není snadné. Existují však nejméně tři velmi účinná preventivní opatření, jak na dřepčíky bez chemie. Nejlepšího účinku dosáhnete jejich vzájemnou kombinací.

  Bílá netkaná textilie

  Bílou netkanou textilii koupíte v každém zahradnictví. Jedná se o světlu a vodě prostupnou látku, kterou zakryjete záhon. Okraje textilie se přihrnují zeminou, nebo zatěžují prkny, aby ji vítr neodfoukl. Dřepčíci se přes textilii k rostlinám nedostanou. Textilie se rozprostírá ihned po výsevu. Mladé čerstvě vyklíčené rostlinky jsou dřepčíky nejzranitelnější. Textilie se odkrývá jen při plení, sklizni, nebo když jsou rostliny dostatečně rozrostlé. Rostliny si ji samy dokážou "nadzvednout", jak rostou. Funguje skvěle, v Permasemínkách ji často používáme.

  Správné načasování výsevu či výsadby

  Dřepčíci nemají rádi vlhké a chladnější počasí. Nejvíce škody nadělají obvykle v létě, když je vývoj rostlin zpomalen suchem. Pomáhá proto pěstovat brukvovité druhy buď brzy na jaře, nebo koncem léta. Tedy dělat výsevy buď do poloviny dubna pro letní sklizeň nebo od poloviny srpna pro podzimní a zimní sklizeň. V Permasemínkách máme vypozorováno, že roketa či lichořeřišnice skutečně vypadají na podzim mnohem lépe a nemají od dřepčíku tolik "děravé" listy. Otázka, jak na dřepčíky bez chemie, je tedy do značné míry

  Pravidelná a častá zálivka

  Dřepčíci nemají rádi vlhko. Pravidelná zálivka dokáže jejich tlak omezit. 


  Jak poznat dřepčíky a jak se projevují na napadených rostlinách?

  Dřepčíci, někdy též skočky, jsou drobní černí nebo černožlutí brouci (do 2,5 mm). Napadají zejména brukvovité druhy. Na světle se lesknou, patří do rodu blýskáčků. Většinou se vyskytují v koloniích mnoha jedinců. Když k nim náhle přiblížíte ruku, odskočí pryč.

  Často se na zahrádky šíří z řepkových monokultur. Vyskytují se na ředkvičkách, kapustě, zelí, roketě, lichořeřišnici. Rostliny poškozují vyžíráním velkého množství malých jamek či dírek, které se časem spojují. Nejvíce ohroženy jsou rostlinky do stádia dvou pravých listů. Mohou zcela zdecimovat například záhon vzcházející rokety či ředkvičky takovým způsobem, že na něm nenajdete jedinou rostlinku. Taková je naše opakovaná zkušenost v Permasemínkách.

  Tipy, jak se dřepčíkům bránit, najdete zde.