Abyste u nás nakoupili co nejpohodlněji, používáme cookies. Nastavení používání cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Souhlasím
Kukuřice

Kukuřice je první plodinou, kterou se osivářskému průmyslu podařilo kompletně zhybridizovat. Nehybridní odrůdy kukuřice jsou dnes velmi vzácné, téměř se nešlechtí a v katalozích osivářských firem je většinou nenajdete.

V našem online katalogu nabízíme pouze nehybridní semena kukuřice, která mají oproti F1 hybridům dvě výhody: 1) Dají se množit svépomoci, neboť si uchovávají své vlastnosti. 2) Jsou méně uniformní než F1 hybridy. V důležitých znacích, jako je ranost či sladká chuť, samozřejmě uniformní jsou. Ale v jiných znacích, které pro pěstitele nejsou relevantní (např. zbarvení blizen), nehybridní osivo vykazuje pestrost. Tu v Permasemínkách považujeme za velmi důležitou, protože díky ní nehybridní semena mohou dobře fungovat v rozdílných podmínkách lokálních ekosystémů i bez chemických postřiků. V Permasemínkách jsme přesvědčeni, že diverzita je základem adaptability a odolnosti zemědělství.

Zobrazeno 1 - 2 z 2 položek.
0 Komentář(e)

cca 50 semen  | KUKUŘICE CUKROVÁ | ZEA MAYS |  Raná odrůda cukrové kukuřice s výjimečně sladkými a lahodnými zrny. Jedna z prvních nehybridních tzv. supersladkých cukrových kukuřic - obsahuje čtyřikrát až desetkrát více cukrů než původní sladké odrůdy. Přeměna cukrů na škroby při zrání je zpomalena, takže si uchovává sladkost až 10 dnů po sklizni. Dozrává 85 - 95 dnů po výsevu. Skvělá pro děti.

56,00 Kč
1 Komentář(e)

cca 50 semen | KUKUŘICE CUKROVÁ | ZEA MAYS |  Nehybridní odrůdy kukuřice vymizely z nabídky velkých osivářských firem, nahrazeny F1 hybridy. Tramunt je jednou z mála vzácných nehybridních odrůd. Je mimořádně sladká a velmi chutná. Má zpomalenou přeměnu cukrů na škroby, takže si déle uchovává sladkou chuť. Tvoří vyšší rostliny s velkými klasy. Pozdní odrůda, dozrává 100 - 105 dní po výsevu.

54,00 Kč

Kompletní nabídka