Podle britské databáze jedlých rostlin Plants for a future jsou jedlé listy zvonku broskvolistého bohaté na vitamin C, mají jemnou chuť a většině lidí, kteří je okusili, chutnají. Zvonek broskvolistý je výborný také k řezu do vázy.
KLÍČENÍ A VÝSEV
Botanické výzkumy ukazují, že semena většiny druhů zvonků potřebují k vyklíčení světlo. Proto je vysejte na povrch substrátu bez zahrnování. Opatrně ale pravidelně zavlažujte. Semena nesmí vyschnout. Optimální teplota pro vyklíčení semen zvonku broskvolistého je 15 - 20°C. Doba klíčení je proměnlivá dle podmínek. Někdy semena začínají klíčit po dvou třech týdnech, jindy až za dva měsíce po výsevu. Vysévejte v únoru až dubnu. Jakmile Vám vzejdou drobné rostlinky, rozsaďte je do samostatných kontejnerů. Přesaďte jich raději více, protože ujímání drobných semenáčků není stoprocentní.
PĚSTOVÁNÍ
Zvonek broskvolistý je trvalkou v podmínkách ČR plně mrazuvzdornou. Na jednom stanovišti se dá pěstovat deset i více let. Předpěstované sazenice vysaďte na zahrádku. První rok vyžadují zvonky zvýšenou péči, v dalších letech však již nejsou tak náročné jako jednoletá zelenina. Zvonek broskvolistý není vhodný do skalky, pro kterou můžeme doporučit například zvonek karpatský. Nicméně v odborné literatuře bývá doporučován jako jedna z nejlepších rostlin pro lemování okrajů trvalkových záhonů. První rok Vám většina rostlin pravděpodobně nevykvete a také se sklizní je lepší začít postupně až na jaře druhého roku, kdy jsou rostliny větší a kdy začínají kvést. Zvonek broskvolistý dorůstá výšky 50 - 100 cm, rostliny jsou vysoké ale úzké. Ve smíšených trvalkových záhonech ho lze použít jako tzv. skupinovou rostlinu.
DOPORUČENÝ SPON
30 x 30 cm