Divoké červené

45,00 Kč

Nový produkt

cca 20 semen

| RAJČE BEDRNÍKOLISTÉ | SOLANUM PIMPINELLIFOLIUM |

Velmi lahodné rajče, nenáročné na pěstování, částečně odolné proti plísni bramborové. Při srovnávacím testování dvanácti odrůd divokých rajčat v roce 2015 nám tato odrůda vyšla jako jedna z nejchutnějších a po gastronomické stránce překonala veškeré klasické odrůdy. Vyznačuje se neuvěřitelně bujným růstem!

skladem

Existuje velké množství odrůd divokých rajčat, přičemž zdaleka ne všechny dosahují kvalit této odrůdy. Vyzkoušeli jsme mnoho odrůd a tuto jsme vybrali jako jednu z nejlepších. Odrůda je prověřená mnohaletým pěstováním v neprůmyslových podmínkách pro potřeby naší domácnosti. Pravidelně u ní pozorujeme vyšší odolnost vůči plísni bramborové než u klasických odrůd. Rajče divoké červené považujeme za jednu z nejzajímavějších odrůd pro pěstování na zahrádce bez chemických postřiků. Mezi jeho přednosti patří:

- Částečná odolnost vůči plísni bramborové, jedné z nejhorších rajčatových chorob. V době, kdy klasické odrůdy této chorobě dávno podlehly, divoká rajčata jsou často stále zelená a plodí.

- Tolerance vůči alternariové skvrnitosti - této plísňové chorobě dokáže dobře odrůstat.

- Snadné pěstování, nemusíte vylamovat výhony. Pěstovat lze buď přímo na zemi nebo na opoře. Doporučujeme raději druhý způsob, protože na opoře odolávají divoká rajčata plísni ještě déle než při pěstování na zemi, plody rychleji dozrávají a snadněji se sklízí. Jako opora se nám nejlépe osvědčila síť na okurky. Více o pěstování divokých rajčat najdete v tomto článku na partnerském webu www.potravinovezahrady.cz.

- Vynikající slaďoučká a intenzivně rajčatová chuť nesrovnatelná s klasickými odrůdami. Lahodnost této odrůdy oceňuje každý, kdo ji okusil. Svou výtečnou slaďoučkou chutí si získala oblibu rovněž u našich dětí, které na zahradě rády ozobávají drobné plody přímo z porostů.

Klíčení: Semínka divokých rajčat potřebují k dobrému vyklíčení teplotu 27°C – 29°C alespoň několik hodin denně a pravidelné střídání teplot. Doporučujeme přes den umístit klíčící semena například ke kamnům, na topení či do kotelny, kde je teplota cca 28°C a na noc přesunout třeba do sklepa, na chodbu či do garáže, kde je teplota přibližně o 10°C nižší. Jakmile semínka vyklíčí, stačí rostlinkám k dalšímu růstu běžná pokojová teplota a dostatek sluníčka. Stanoviště doma za jižním oknem, ve skleníku, v pařeništi a pod. V této fázi již není kolísání teplot nutností.

Známka 
28.01.2019

divoká rajčata

Mohu jen doporučit, jako začátečníka mě nadchlo do pěstování rajčat, plíseň jsem pořádně nepoznala a poslední misku zralých rajčat jsem ze zahrady sklidila 14. 11. !

Známka 
26.01.2019

Výborné rajče

Semínka vzešla všechna. Krásné opravdu bujné rostliny, sladké plody (na kterých si pochutnali i ti, co rajčata jinak moc nemusí). Celé větvičky s plody vhodné např. i na grilování, pečení na pánvi.

Známka 
25.01.2019

Výborné

Pěstovali jsme loni poprvé (450 m n. m.), vzešla všechna semínka. Rajčátka opravdu vynikající. Lepší je pěstování venku, ve skleníku jela rajčata na zelenou hmotu, plodů bylo velmi málo a zdaleka ne takové chuti jako venku. Vydrží dlouho bez vody - ve skleníku jsme je asi měsíc nezalívali a pořád rostla a plodila. Super pro líné zahradníky :)

Známka 
06.12.2018

Opravdu divoké

Semínka přišla ve vysoké kvalitě, vzešla mi všechna. Rajčátka jsou velmi chutná a slaďoučká. Děti je milují. Ale je třeba počítat opravdu s bujným růstem.

Známka 
29.11.2017

Divoké červené

Toto rajče jsem letos pěstovala poprvé a byla jsem zcela nadšena. Neustálé nasazování plodů, chuť výborná, sladká, žádná plíseň. Na zahradě 500 m.n.m jsme sklízeli až do prvních mrazíků. I plody otrhané zelené v pokojové teplotě v pohodě "došly".

Známka 
24.08.2017

ZuzanaR

Nenáročná rostlinka, bujně rostoucí s lahodnými plody. Děti se po nich mohly utlouct. Doporučuji.

Známka 
05.02.2017

Václav Kovář

Loni jsem pěstoval poprvé a super! Nenáročné na pěstování a chuť je prostě nepřekonatelná. Jen musíte počítat, že se opravdu bujně rozroste :-)

  • Pro 5 z 5 je toto hodnocení užitečné.
Známka 
25.11.2016

Zajímavé rajče

Zajímavé rajče...

  • Pro 0 z 4 je toto hodnocení užitečné.

Napsat svou recenzi!

Napsat recenzi

Divoké červené

Divoké červené

cca 20 semen

| RAJČE BEDRNÍKOLISTÉ | SOLANUM PIMPINELLIFOLIUM |

Velmi lahodné rajče, nenáročné na pěstování, částečně odolné proti plísni bramborové. Při srovnávacím testování dvanácti odrůd divokých rajčat v roce 2015 nám tato odrůda vyšla jako jedna z nejchutnějších a po gastronomické stránce překonala veškeré klasické odrůdy. Vyznačuje se neuvěřitelně bujným růstem!

Další odrůdy

Kompletní nabídka semen

Faqs