"Garantujeme Vám kvalitní osivo, které ve správných podmínkách vyklíčí a z něhož vyroste kvalitní a chutná zelenina.

Pokud nebudete spokojeni s klíčivostí semen, nebo dokonce s tím, co Vám ze semen vyroste, vrátíme Vám peníze nebo pošleme náhradní balení semínek.

Stačí, když nám napíšete důvod Vaší nespokojenosti a že chcete uplatnit tuto garanci na email: info@permaseminka.cz."

Pokud nejste s něčím spokojeni, určitě nám to napište. Vždy jsme rádi za zpětnou vazbu, i tu negativní. Vynasanžíme se Vám maximálně vyjít vstříc.

Myslíme si, že naši garanci nebudete muset využít, ale jsme připraveni ji kdykoli dodržet!

Garanci si můžeme dovolit, protože produkci permasemínek jsme od našich začátků v roce 2010 dotáhli na profesionální úroveň. Naši činnost dnes kontrolují státní úřady a kontrolní organizace.

Vyrábíme bio osivo vysoké kvality.

Osvědčení a potvrzení týkající se naší činnosti najdete níže.

Nejsme jen e-shop

Nejsme jen e-shop. Semena si sami pěstujeme na naší hanácké ekofarmě. Máme vlastní sušárnu, čistírnu a sklad osiv. Díky tomu máme plně pod kontrolou celý proces výroby od výsevu, přes sklizeň až po finální otestování semen před uvedením do oběhu.

Testujeme klíčivost

Klíčivost semen pravidelně testujeme dle metodiky ÚKZÚZu. Neklíčící semena vyřazujeme. Ohledně klíčivosti jsme transparentní. Uvádíme ji jak na e-shopu tak na každém pytlíku se semeny, abyste věděli, co očekávat.

Osivářství děláme profesionálně

Jsme profesionální osiváři s registrací u ministerstva zemědělství. Zodpovědnou osobou je Mgr. Marek Kvapil, který je evidován jako ekologický zemědělec a osivář. Potvrzení od úřadů najdete níže.

Kontroluje nás ÚKZÚZ

Spadáme pod dohled Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ), který k nám chodí na kontroly. Ty se týkají dodržování osivářských a rostlinolékařských standardů. Potvrzení od ÚKZÚZ viz níže.

Vydáváme rostlinolékařské pasy

Máme oprávnění vystavovat rostlinolékařské pasy a činíme tak vždy u druhů, kde je to nařízeno zákonem či vyhláškou (rajčata, papriky, hrách, cibule...). Pasy najdete vždy na faktuře, kterou přikládáme ke každé objednávce. Potvrzení od ÚKZÚZ viz níže.

Produkci bioosiv v Permasemínkách kontroluje Biokont

Spadáme také pod dohled organizace Biokont, která nás pravidelně kontroluje, zda dodržujeme podmínky ekologického zeměděství. Potvrzení od Biokontu najdete níže.

Zodpovědná osoba

Osobou zodpovědnou za činnost Permasemínek je Mgr. Marek Kvapil. Níže si můžete ověřit veškerá potvrzení, osvědčení a certifikáty, které jsou nezbytné pro provozování ekologického osivářství a produkci bio semen.


Osvědčení o ekologickém zemědělství od Biokontu


Osvědčení opravňující vydávat rostlinolékařské pasy


Osvědčení od Ministerstva zemědělství, ÚKZÚZu a Magistrátu města Olomouce