Abyste u nás nakoupili co nejpohodlněji, používáme cookies. Nastavení používání cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Souhlasím

PORADNA

Jak se otužují sazenice rajčat?


Postupným vystavováním venkovním podmínkám asi týden před samotnou výsadbou. Rostliny si zvyknou na drsnější prostředí a přizpůsobí se mu. První den přeneste sazenice ven na maximálně dvě hodiny. Umístěte je na chráněné stanoviště mimo přímé slunce (pokud je venku jasno). Na noc je schovejte zpět domů. Každý další den postupně prodlužujte dobu, po kterou jsou rajčata vystavena venkovním vlivům. Vystavujte je postupně i přímému slunci, případně lehkému vánku pro zesílení stonku. Pravidelně sazenice kontrolujte. Pokud si všimnete příznaků stresu či vadnutí, přesuňte je do stínu a zkraťte dobu pobytu na přímém slunci. Postupně je vystavujte chladnější noční teplotě tím, že je každý den schováte domů později večer či v noci. Poslední den je nechejte venku celou noc. Po sedmi až deseti dnech budou sazenice rajčat otužené a můžete je vysadit na zahradu.

NÁŠ INSTAGRAM

Pátráme po starých odrůdách, testujeme nové a šlechtíme své vlastní. Na moravské farmě a bez chemie. Mrkněte, co je u nás nového!