Abyste u nás nakoupili co nejpohodlněji, používáme cookies. Nastavení používání cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Souhlasím

PORADNA

Čím je způsobeno „vytahování“ sazenic rajčat?


 „Vytahané sazenice“ s dlouhým tenkým stonkem jsou obvykle důsledkem vysoké teploty a nedostatku světla. Doma za oknem mají sazenice k dispozici světlo z maximálně 50% oblohy. Proto se natahují ke zdroji. Podobně, přehuštěné sazenice si navzájem konkurují a vytahují se ke světlu. Zredukovat vytahování lze buď rozsázením sazenic dál od sebe, případně jejich přemístěním do skleníku či pařeniště, kde je světla dost. Nebo snížením teploty směrem k 18°C. Doma můžeme přemístit sazenice do nejchladnější místnosti.

Doma za oknem nemají sazenice rajčat dost světla a vždy se budou do určité míry vytahovat. V zásadě to ale ničemu nevadí. I z vytahaných sazenic s úzkým dlouhým stonkem Vám mohou vyrůst silné a zdravé rostliny. Hodně vytahané sazenice zasaďte „na ležato“ tak, aby třetina stonku byla zahrnuta zemí. I tenké vytahané rostliny tak získají stabilitu. Navíc zapustí adventivní kořeny po celé délce zakopané části stonku.

NÁŠ INSTAGRAM

Pátráme po starých odrůdách, testujeme nové a šlechtíme své vlastní. Na moravské farmě a bez chemie. Mrkněte, co je u nás nového!