Abyste u nás nakoupili co nejpohodlněji, používáme cookies. Nastavení používání cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Souhlasím
Novinky 2020

Nabídku semen najdete níže pod tímto úvodním textem

Navzdory koronavirové krizi posíláme dál bez omezení.

V roce 2020 přidáváme do Katalogu permasemínek 40 nových nehybridních odrůd, které jsme namnožili ekologicky v podmínkách ČR na naší farmě v Pňovicích. Je pro nás zásadní, že osiva nedovážíme ze zahraničí, ani nenakupujeme u velkých českých osivářských firem. Lišíme se tím od všech eshopů, které semena levně nakupují u konvenčních osivářů a následně je "přesypávají" do svých vlastních obalů. Tohle my neděláme. Veškerý sortiment si množíme sami v podmínkách ČR a zcela bez chemického ošetření.

Díky tomu dokážeme rozlišit odrůdy, které u nás lze dobře pěstovat bez chemie od těch, které selhávají. Díky tomu máme přehled i o tom, jak která odrůda chutná, protože je sami používáme, skladujeme a připravujeme si z nich pokrmy. Ty odrůdy, s nimiž z nějakého důvodu nejsme spokojeni, vyřazujeme a jejich semena zde vůbec nenabízíme. Každý rok jsou jich desítky. Je to neefektivní, zvyšuje to náklady, ale věříme, že dlouhodobě se to vyplatí. Kvalita je pro nás důležitá. Chceme zahrádkářům nabízet jen to nejlepší, co máme opravdu ověřené a s čím jsme sami spokojeni!

Máme radost, že Vám můžeme konečně nabídnout semena staré zapomenuté odrůdy salátu Zlatý rekord, která se v minulosti vyvážela až do Vídně. Podařilo se ji uchovat v její původní ryzí formě v Bílých Karpatech a na naši žádost byla Národním odrůdový úřadem otestována a zaregistrována. Odrůda má velmi zajímavý příběh. Ze starých československých odrůd přidáváme do sortimentu několik další osiv, zejména dvě odrůdy mrkve a cibuli.

Sortiment jedlých trvalek obohacujeme o šest nových kousků. I když u nás nejsou jedlé trvalky tak populární jako zelenina, věříme, že mají budoucnost. Jsou odolnější suchu, šetrnější k půdě, kterou celoročně prokořeňují, je s nimi méně práce a sklízí se časně zjara v době, kdy se zelenina na zahrádkách teprve vysévá.

Z rajčat doplňujeme odrůdy s většími plody vhodnými na sušení a vaření kečupu: Rio Grande a Roma Striee. Pokud máte u rajčat problém s praskáním plodů, doporučujeme odrůdy Tica a Ildi, jejichž plody praskají minimálně i za deštivého počasí. Z divokých rajčat si zaslouží pozornost "polodivoká" ultraraná odrůda Koralik, která má o něco větší plody než klasická divoká rajčata, chuť ale stejně dobrou, lze ji pěstovat stejně divokým stylem a plodí dříve.

Nadchl nás cukrový hrách Oregon Giant, který má oproti jiným cukrovým hrachům tlustší "sukulentní" lusky, díky nimž je velmi šťavnatý a lahodný a navíc je odolný vůči několika chorobám. Odrůda je sice původem z amerického státu Oregon, ale i v našich středoevropských podmínkách roste skvěle. Domníváme se, že je to jedna z nejlepších odrůd cukrového hrachu na světě! Velmi ji chválí ve svých knihách americká ekologická šlechtitelka Carol Deppe.

Z raných odrůd, které lze pěstovat i v okrajových oblastech, doporučujeme nehybridní cukrovou kukuřici Damaun s velmi sladkými zrny, keříčkové fazole Elektra, cuketu Zuboda a z jedlých trvalek velmi raný zvonek broskvolistý.

Pro ty, kdo dosud nemají vlastní zahrádku, přidáváme nové balkonové rajče Red Robin pěstovatelné v květináči a nehybridní "balkonovou" mrkev drobného vzrůstu Parmex.

Děkujeme všem, kdo u nás semínka nakupují pravidelně i těm, kdo letos nakoupí poprvé. Velmi si vážíme Vaší důvěry a podpory! Rostoucí zájem o permasemínka je pro nás ujištěním, že máme svou činnost rozvíjet dál vytyčeným směrem navzdory problémům, s nimiž se někdy potýkáme: Od velmi přísné legislativy, přes obtíže s množením některých druhů, po obrovské kvantum práce při ručním plečkování, zpracování semen a rozesílání zásilek na tisíce adres. Děláme to však rádi a s důvěrou, že to má smysl!

Jste-li s permasemínky spokojeni, budeme rádi, když o nás řeknete jiným lidem. Nejste-li spokojeni, řekněte to prosím nám. Jsme připraveni případné problémy vyřešit k Vaší plné spokojenosti.

Úspěšnou pěstitelskou sezónu 2020 přeje 

Marek Kvapil s rodinou

a ostatní z týmu Permasemínek

na stránku
Zobrazeno 37 - 43 z 43 položek.
2 Komentář(e)

14 semen | klíčivost: 93% (10/2020) | RAJČE KEŘÍČKOVÉ | SOLANUM LYCOPERSICUM | S touto odrůdou si zajistíte doma svou letní potřebu rajčat i bez zahrádky. Zakrslý vzrůst ji činí pěstovatelnou i v menších květináčích umístěných třeba na okenním parapetu. Keříčky vysoké maximálně 20 cm jsou obsypané rajčátky v počtu 50 – 70 kusů na rostlinu. Průměr plodů cca 3 cm. Velmi rané balkonové rajče!

55,00 Kč
0 Komentář(e)

25 semen | klíčivost: 93% (10/2020) | RAJČE TYČKOVÉ | SOLANUM LYCOPERSICUM | V opakovaných testech v letech 2018 a 2019 jsme odrůdu vytipovali jako jednu z nejodolnějších vůči praskání plodů. Její plody téměř nepraskají ani za dlouhodobě deštivého počasí, kdy jiná rajčata pukají a následně uhnívají. Drobné žluté plody rostou na obrovských trsech v počtu cca 100 ks. Jsou dobré nasládlé chuti.

55,00 Kč
1 Komentář(e)

25 semen | klíčivost: 97% (12/2020) | RAJČE TYČKOVÉ | SOLANUM LYCOPERSICUM | Tzv. malinové rajče s narůžovělými plody pro milovníky masitých rajských jablíček. Mezi velkoplodými rajčaty vyniká tato odrůda znamenitou chutí. Nasládlé a šťavnaté plody dorůstají průměru 7–9 cm. Tzv. zelený límec kolem stopky zralých plodů není vadou. Naopak. Dle některých studií souvisí se sladší chutí rajčat.

54,00 Kč
0 Komentář(e)

cca 350 semen | klíčivost: 63% (11/2020) | ZVONEK KARPATSKÝ | CAMPANULA CARPATICA | Fialově kvetoucí jedlá trvalka a skalnička. Oproti jiným zvonkům kvete po delší období a má listy zcela bez chloupků. Jsou díky tomu obzvlášť dobře poživatelné. Chutnají nasládle, jsou křehké a dají se sklízet i v zimě. Jedlé květy se používají ke zdobení salátů. 

55,00 Kč
Vyprodáno - Opět dostupné 01.11.2021
Vyprodáno
0 Komentář(e)

cca 70 semen | klíčivost: 94% (08/2020) | JAHODNÍK OBECNÝ | FRAGARIA VESCA | Jahodník obecný (též lesní či divoký) tvoří drobné aromatické plody, které obsahují až 10% cukru a nádherně voní. Z listů je lahodný čaj. Půdokryvný druh vhodný na plné slunce i do polostínu. Dá se pěstovat v truhlících či zavěšených nádobách. Nabízíme pestré neuniformní osivo k selekci vlastní odrůdy - viz níže.

56,00 Kč
Vyprodáno - Opět dostupné 01.12.2021
Vyprodáno
0 Komentář(e)

60-90 pacibulek | ČESNEK OŘEŠEC | ALLIUM SCORODOPRASUM | Divoký vytrvalý česnek, dříve pěstovaný jako zelenina, dnes zapomenutý. Cibule velikosti 1-3 cm jsou méně ostré než u česneku kuchyňského. Chutnají po pórku. Ostře pálivé listy se sklízí na podzim či zjara. Květy a pacibulky v létě. Přidávají se do salátů, polévek či na chleba. V zahradě vynikne purpurovými květy na dlouhých stvolech.

56,00 Kč
0 Komentář(e)

cca 160 semen | klíčivost: 92% (06/2020) | MRKEV OBECNÁ | DAUCUS CAROTA | Velmi raná odrůda mrkve se "zakrslým" ale širokým kulatým kořenem. Hodí se pro pěstování v nádobách za oknem či na balkoně. Díky velmi krátkému kořenu je navíc vhodná pro těžké jílovité půdy, které způsobují u klasických mrkví s dlouhým kořenem tzv. mrcasatost (deformaci).

55,00 Kč

Kompletní nabídka